Jak przeprowadza się monitoring sieci wodociągowych?

Definiując pojęcie, jakim jest monitoring sieci wodociągowych, należy przede wszystkim wspomnieć, iż jest to proces, którego głównym celem jest dostarczenie jak największej ilości informacji dotyczących aktualnych parametrów sieci wodociągowej. Dzięki takim działaniom możemy między innymi poddać ocenie oraz pełnej kontroli jakość wody dostarczanej do odbiorców oraz sprawdzić aktualny stan techniczny zarówno przewodów, jak i innych […]

Czytaj dalej

Jak dobrać nakładkę radiową do wodomierza?

Odczyt radiowy, czyli tak naprawdę odczyt zdalny to bardzo ciekawa technologia pomiarowa, której celem jest odciążenie w pewnym stopniu osób zajmujących się sprawdzaniem stanu liczników wody lub też innych mediów. W takich przypadkach liczniki wyposażone są w specjalne nakładki radiowe, które umożliwiają inkasentom pobranie aktualnych danych z licznika prosto do odbiornika oraz zapisanie ich w […]

Czytaj dalej

Kryteria wyboru wodomierza ultradźwiękowego

Na rynku urządzeń pomiarowych wyróżnić można dwa główne rodzaje liczników zużycia wody: wodomierze mechaniczne, wodomierze ultradźwiękowe.

Czytaj dalej

Jaką rolę pełnią moduły radiowe do wodomierzy?

Wodomierze są powszechnie występującymi przyrządami, stosowanymi do samoczynnego pomiaru objętości przepływającej przez nie wody.

Czytaj dalej

Metody ograniczania strat wody

Straty wody są poważnym problemem dla przedsiębiorstw wodociągowych.

Czytaj dalej

Charakterystyka wodomierzy objętościowych

Dokładny pomiar wielkości zużycia wody ma kluczowe znaczenie dla możliwości prawidłowego rozliczenia kosztów jej dostarczenia.

Czytaj dalej

Piszą o nas

Sieć otwartych innowacji Zapraszamy do lektury

Czytaj dalej

Wywiad w ARP

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wywiadu Bartka na temat dofinansowań, kierunku rozwoju firmy i sytuacji na rynku zarządzania zasobami wody w naszym kraju.

Czytaj dalej

Mamy grant na transfer technologii !!

W dniu 11 października br. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji zorganizowanej z okazji podpisania umów o powierzenie grantów na transfer technologii. Jest to początek kolejnego etapu procesu rozwoju i poszerzenia naszej oferty, mający na celu zaspokojenie potrzeb klientów.

Czytaj dalej

Stulecie istnienia firmy Maddalena

W dniach 20-22 września byliśmy gośćmi na wyjątkowej uroczystości u jednego z naszych Dostawców wodomierzy i Partnera Biznesowego. W siedzibie firmy Maddalena w Povoletto, niedaleko Udine odbywały się obchody zorganizowane z okazji 100-lecia istnienia firmy połączone z uroczystym otwarciem nowej części fabryki o pow. ok. 8 000 m2, która już niebawem ruszy z nowoczesnymi liniami […]

Czytaj dalej